У Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка з 4 по 7 березня 2019р. проходив Українсько-Китайський науково-практичний форум «Цифрове майбутнє технологій». В роботі кількох програмних ліній в сфері освіти, науки і техніки приймали участь представники закладів вищої освіти Китаю, а також провідні університети Харківського регіону, серед яких ХНУ ім. Каразіна, Аерокосмічний університет «ХАІ», ХНУРЕ та інші.

В рамках роботи форуму відбулася знакова подія – включення університету до складу Освітньо-Професійного Альянсу «Один пояс – один шлях» (КНР), а також відкриття Українсько-Китайського центру ХНТУСГ. В офіційній церемонії брав участь генеральний секретар Освітньо-Професійного Альянсу «Один пояс – один шлях» Хе Джун.

 

Окремим пунктом в програмі роботи форуму було заплановано зустріч генерального секретаря Освітньо-Професійного Альянсу «Один пояс – один шлях» Хе Джуна і ректора ХНТУСГ Олександра Нанки з головою Харківської обласної ради Сергієм Черновим, у якій також взяли участь начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради Олена Кулик і начальник відділу міжнародних зв’язків університету Юрій Вітковський. Сторони зустрілися з метою обговорення стану та перспектив співпраці між Харківщиною і Китайською Народною Республікою в галузі освіти, підготовки кадрів, культури та обміну досвідом.

«Між Харківською областю та  провінціями Китаю розвивається співробітництво у різних сферах. Є позитивна динаміка за минулий рік з товарообігу між регіоном і китайським бізнесом – він збільшився на 15 відсотків. Це гарні тенденції, що сприяють створенню нових робочих місць, залученню інвестицій, надходженню податків до місцевих бюджетів, – зазначив Сергій Чернов.  – Важливим є й розвиток співробітництва у сфері науки та освіти, адже це сьогодення і майбутнє нашої країни. Тому радий вислухати ініціативи й запитання, щоб наша розмова була предметною і ми отримали конкретні результати».

Він також додав, що неможливо не відзначити розвиток ХНТУСГ, у якому створюються нові спеціальності та відкриваються сучасні лабораторії.

«Освітньо-професійний Альянс «Один пояс – один шлях», – зазначив пан Хе Джун, –  є добровільною неурядовою організацією, що складається із закладів вищої освіти, підприємств й інших навчальних закладів країн і регіонів програми «Один пояс – один шлях». Альянс має на меті розвиток наявних ресурсів, додаткових переваг, спільних інновацій і співпраці та сприяє обміну ресурсами  та розвитку регіональної освіти».

До складу Альянсу входить понад 75 закладів освіти та наукових установ п’яти континентів, більшість з них – професійно-технічні інститути та коледжі.

 

За словами ректора університету, створений у рамках співробітництва в Альянсі Українсько-китайський центр стане платформою, на якій буде реалізовуватися подальше співробітництво у галузях освіти, науки, а також у виробництві.

«У список завдань Українсько-китайського центру ХНТУСГ входить залучення новаторських ресурсів; формування нового виробництва; проведення наукових досліджень для перетворення виробництв загального характеру; наукове вивчення технології виробництва з метою результативною його трансформації в нову якість; обмін досвідом за принципом «учитель з учнем»; спільне будівництво робочих об’єктів тощо. Головна увага приділятиметься активізації обміну технологіями, фахівцями, співпраці у сфері культури, практичної реалізації принципу «від спільного розвитку – до спільного процвітання», – сказав Олександр Нанка.

Сергій Чернов зазначив, що це добра ініціатива та ефективна платформа для співпраці закладів освіти і підприємств. Він побажав процвітання і розвитку Центру та самому Освітньому Альянсу.

«Розширення співпраці у сферах науки та освіти, залучення інвестицій – все це позитивні речі для Харківщини, які депутатський корпус обласної ради підтримуватиме. Ми зацікавлені у взаємовигідній співпраці між Харківською областю та Китайською Народною Республікою», – акцентував голова обласної ради.

Ректорат університету висловлює подяку за підтримку ініціатив ХНТУСГ з розвитку міжнародної співпраці особисто голові Харківської обласної ради Сергію Чернову, начальнику управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Олені Кулик, а також начальнику відділу міжнародних зв’язків управління Маргариті Камасі.

Добавить комментарий